Tribestan është një shtesë OTC dhe jo një mjekim
100% Dashuri
Bullgar Tribulus Terrestris

Kujdes nga falsifikimet e rrezikshme!
Blini VETËM origjinale Tribestan nga Sopharma!

Tribestan nga sopharma
Tribestan është një produkt me bazë bimore i prodhuar nga Sopharma dhe përmban ekstrakt të thatë nga pjesa ajrore e Tribulus Terrestris.

Sopharma ka një traditë në produktet OTC nga ekstrakte natyrore bimore dhe Tribestan është një shembull tjetër i ciklit të plotë të prodhimit dhe zhvillimit brenda Sopharma, duke treguar shfrytëzimin dhe sinergjinë e kapaciteteve dhe aftësive të ndryshme.

Tribestan është një përforcues i vërtetë i testosteronit dhe ndihmon në rritjen e libidos, stimulimin e funksioneve të sistemit riprodhues dhe rritjen e forcës dhe kohëzgjatjes së ereksionit. Ai gjithashtu ka një efekt të dobishëm në metabolizmin e lipideve, ka një efekt balancues hormonal dhe lehtëson simptomat e menopauzës tek gratë.

Tribestan përdoret për trajtimin kompleks të libidos së ulët, impotencës (dobësi seksuale), infertilitetit mashkullor, në çrregullimet metabolike të lipideve (dislipoproteinemia), për uljen e kolesterolit total dhe lipoproteinave me densitet të ulët. Përdoret gjithashtu për lehtësimin e manifestimeve të theksuara neurovegjetative dhe neuropsikike te gratë me sindromën klimakterike dhe pas kastrimit (gjendje pas heqjes kirurgjikale të vezoreve).

Steroidet anabolike në Tribestan mund të trajtojë edhe sëmundje që shkaktojnë humbje të muskujve, si kanceri dhe SIDA. Shumë atletë dhe bodybuilders përdorin steroid anabolikë për të përmirësuar performancën ose për të përmirësuar pamjen e tyre fizike.

Tribestan logo
Tribestan 250 mg (60 tableta)
Bullgar Tribulus Terrestris
Bullgar Tribulus Terrestris
Vendndodhja unike dhe klima e jashtëzakonshme e Bullgarisë krijojnë një mjedis të veçantë për ekzistencën e llojeve të shumta bimore. Kjo e bën natyrën bullgare një burim të dobishëm të një prej asortimenteve më të pasura të bimëve. Shumë nga këto bimë dhe barishte përdoren në mjekësinë tradicionale dhe moderne, por është Tribulus Terrestris ai që është shumë i kërkuar në mbarë botën.

Tribulus Terrestris bullgar është i njohur për vetitë e shumta të dobishme që i atribuohen nga mjekësia popullore. Në dekadat e fundit, është një nga barishtet e pakta që i përket elitës së suplementeve ushqimore. Tradicionalisht njihet si një përforcues i energjisë dhe testosteronit për burrat dhe gratë. Hulumtimet raportojnë efektet e rritjes së ekuilibrit të hormoneve, dëshirës seksuale, qëndrueshmërisë dhe vetive antibakteriale/antivirale.

Meqenëse Tribulus Terrestris lehtëson ndërtimin e masës muskulore përmes efektit të tij anabolik, këto steroid anabolik (steroid anabolik-androgjenik) përdoren gjerësisht nga bodybuilders si një shtesë diete dhe është bërë një nga suplementet sportive më të njohura.

Përfitimet unike të Tribestan
100% bullgar Tribulus Terrestris
Tribestan (Bullgarisht Tribulus Terrestris) për Performancë Atletike
Athletic Performance
Steroidet anabolike në Tribestan janë të vështira për t'u mposhtur dhe shumë të njohura në mesin e atletëve.
Tribestan (Bullgarisht Tribulus Terrestris) Përmirëson fertilitetin
Përmirëson pjellorinë
Tribestan rrit prodhimin e hormoneve seksuale dhe nxit sistemin riprodhues të të dy gjinive.
Tribestan (Bulgarian Tribulus Terrestris) Rrit epshin dhe forcën fizike
Rrit libidon dhe forcën fizike
Tribestan është një afrodiziak i fuqishëm që stimulon libidon tek meshkujt dhe femrat.
Tribestan (Bullgarisht Tribulus Terrestris) Përmirëson funksionin seksual
Përmirëson funksionin seksual
Tribestan është përdorur për të trajtuar disfunksionet seksuale, të tilla si impotenca dhe libido e ulët.
Tribestan (Bulgarian Tribulus Terrestris) Rregullon metabolizmin e lipideve
Rregullon metabolizmin e lipideve
Tribestan ka një efekt të jashtëzakonshëm në metabolizmin e lipideve që vepron në nivele të ndryshme qelizore.
Tribestan (Bulgarian Tribulus Terrestris) për balancimin e hormoneve
Efekti i balancimit të hormoneve
Tribestan ndryshon ekuilibrin hormonal dhe redukton hormonet e stresit në trup.
Tribestan (Bulgarian Tribulus Terrestris) për lehtësimin e simptomave të menopauzës
Lehtësimi i simptomave të menopauzës
Tribestan ka një efekt të favorshëm në manifestimet vazomotore gjatë menopauzës natyrale dhe pas kastrimit.
Tribestan (Bulgarian Tribulus Terrestris) për mirëmbajtjen e peshës
Mirëmbajtja e peshës
Tribestan ndihmon për të mbajtur një peshë të shëndetshme duke rritur prodhimin e energjisë në mënyrë që të digjni më shumë kalori.
Tribestan (Bulgarian Tribulus Terrestris) Rrit masën muskulore
Rrit masën muskulore
Tribestan përmirëson forcën, rritjen, qëndrueshmërinë dhe fuqinë e muskujve në një mënyrë natyrale.
Tribestan (Bullgarisht Tribulus Terrestris) Rrit kënaqësinë
Rrit kënaqësinë
Tribestan është një përforcues i testosteronit që relakson muskujt dhe rrit qarkullimin e gjakut në organet gjenitale të burrave dhe grave.
Tribestan (Bulgarian Tribulus Terrestris) Lufton diabetin
Lufton diabetin
Tribestan ul ndjeshëm glukozën në gjak, kolesterolin total dhe kolesterolin LDL.
Tribestan (Bulgarian Tribulus Terrestris) Redukton skuqjen dhe shpërthimet e lëkurës
Redukton skuqjen dhe shpërthimet e lëkurës
Tribestan është një kurë e shkëlqyer për inflamacionin, skuqjen e lëkurës, aknet dhe aknet cistike.

PËRDORIMI DHE PËRBËRËSIT

Merr Tribestan siç përshkruhet në këtë fletëpalosje. Nëse nuk jeni të sigurt, bisedoni me mjekun ose farmacistin tuaj. Tabletat merren nga goja pas vaktit.

Dozimi për uljen e dëshirës seksuale, impotencën dhe infertilitetin

Tek burrat

Për burrat me rënie të dëshirës seksuale, impotencë dhe infertilitet, rekomandohet një dozë prej 1-2 tabletash 3 herë në ditë.

Kohëzgjatja e trajtimit: të paktën 90 ditë. Kursi i trajtimit mund të përsëritet derisa të arrihet një efekt terapeutik të kënaqshëm.

Tek gratë

Në gratë me sterilitet endokrin rekomandohet një dozë prej 1-2 tabletash 3 herë në ditë, të administruara nga dita e 1 deri në 12 të ciklit menstrual. Ky kurs mund të përsëritet periodikisht deri në shtatzëni.

Në çrregullimet e metabolizmit të lipideve (dislipoproteinemia)

Merrni 2 tableta 3 herë në ditë.

Kohëzgjatja e trajtimit: të paktën 90 ditë.

Sindroma e menopauzës dhe post-kastrimit tek gratë

Merrni 1-2 tableta 3 herë në ditë për 60-90 ditë. Pas përmirësimit të gjendjes, kaloni gradualisht në një dozë mbajtëse - 2 tableta në ditë për 1-2 vjet.

Nëse merrni më shumë se shuma Tribestan

Deri më sot, nuk ka raste të mbidozimit me Tribestan janë vëzhguar. Nëse merrni më shumë nga produkti, konsultohuni me një mjek. Nëse është e nevojshme, bëhet lavazh stomaku dhe jepet trajtim simptomatik.

Nëse harroni të merrni Tribestan

Mos merrni një dozë të dyfishtë për të kompensuar dozën e harruar.

Nëse keni ndonjë pyetje të mëtejshme mbi përdorimin e këtij produkti, pyesni mjekun ose farmacistin tuaj.

Tribestan Kërkime (bullgare Tribulus Terrestris)

Përbërësit

 

  • Përbërësi aktiv: është një ekstrakt i thatë i dhëmbëve të gjyshes së bimës (Tributes terrestris herba extractum siccum (35-45: 1)) 250 mg (përmbajtja e saponinave furostanol jo më pak se 112.5 mg).
  • Përbërësit e tjerë janë: celuloza mikrokristaline; silicë koloidale, pa ujë; povidon K25; crospovidone, stearat magnezi; talk.
  • Përbërja e veshjes së filmit: zhvishem nga kafe.
Tribestan është një shtesë OTC dhe jo një mjekim