Трибестан е додаток преку шалтер, а не лек
100% Природно
Бугарски Tribulus Terrestris

Пазете се од опасните фалсификати!
Купете САМО оригинален Tribestan од Софарма!

Трибестан од софарма
Трибестан е растителен производ произведен од Софарма и содржи сув екстракт од воздушниот дел на Tribulus Terrestris.

Софарма има традиција во ОТЦ производи од природни билни екстракти, а Tribestan е уште еден пример за целосен производствен циклус и развој во Софарма, покажувајќи искористување и синергија на различни капацитети и способности.

Трибестанот е вистински засилувач на тестостерон и помага да се зголеми либидото, да се стимулираат функциите на репродуктивниот систем и да се зголеми силата и времетраењето на ерекцијата. Поволно делува и на липидниот метаболизам, има ефект на балансирање на хормоните и ги ублажува симптомите на менопауза кај жените.

Трибестан се користи за комплексен третман на ниско либидо, импотенција (сексуална слабост), машка неплодност, кај липидни метаболички нарушувања (дислипопротеинемија), за намалување на вкупниот холестерол и липопротеини со ниска густина. Се користи и за ублажување на изразени невровегетативни и невропсихички манифестации кај жени со климактериски и пост-кастрациски синдром (состојба по хируршко отстранување на јајниците).

Анаболните стероиди во Трибестан исто така можат да лекуваат болести кои предизвикуваат губење на мускулите, како што се ракот и СИДА-та. Многу спортисти и бодибилдери користат анаболни стероиди за да ги подобрат перформансите или да го подобрат нивниот физички изглед.

Лого на Трибестан
Трибестан 250 мг (60 таблети)
Бугарски Tribulus Terrestris
Бугарски Tribulus Terrestris
Уникатната локација на Бугарија и исклучителната клима создаваат посебна средина за постоење на бројни растителни видови. Ова ја прави бугарската природа корисен извор на еден од најбогатите сорти на билки. Многу од овие растенија и билки се користат во традиционалната и модерната медицина, но Tribulus Terrestris е многу баран ширум светот.

Бугарскиот Tribulus Terrestris е познат по многуте корисни својства што му ги припишува народната медицина. Во последните децении, таа е една од ретките билки кои припаѓаат на елитата на додатоци во исхраната. Традиционално е препознаен како засилувач на енергија и тестостерон за мажи и жени. Истражувањата ги известуваат ефектите од зајакнувањето на рамнотежата на хормоните, либидото, издржливоста и антибактериските/антивирусни својства.

Бидејќи Tribulus Terrestris го олеснува градењето мускулна маса преку неговиот анаболен ефект, овие анаболни стероиди (анаболни-андрогени стероиди) се широко користени од бодибилдерите како додаток во исхраната и станаа еден од најпопуларните спортски додатоци.

Уникатните придобивки од Трибестан
100% бугарски Tribulus Terrestris
Трибестан (бугарски Tribulus Terrestris) за атлетски перформанси
Атлетските перформанси
Анаболните стероиди во Трибестан тешко се победуваат и се многу популарни меѓу спортистите.
Трибестан (бугарски Tribulus Terrestris) Ја подобрува плодноста
Ја подобрува плодноста
Трибестанот го зголемува производството на полови хормони и ги зајакнува репродуктивните системи на двата пола.
Трибестан (бугарски Tribulus Terrestris) го зголемува либидото и физичката сила
Го зголемува либидото и физичката сила
Трибестанот е моќен афродизијак кој го стимулира либидото кај мажите и жените.
Трибестан (бугарски Tribulus Terrestris) ја подобрува сексуалната функција
Ја подобрува сексуалната функција
Трибестан се користи за лекување на сексуални дисфункции, како што се импотенција и ниско либидо.
Трибестан (бугарски Tribulus Terrestris) го регулира липидниот метаболизам
Го регулира липидниот метаболизам
Трибестанот има извонреден ефект врз липидниот метаболизам кој делува на различни клеточни нивоа.
Трибестан (бугарски Tribulus Terrestris) за балансирање на хормоните
Ефект на балансирање на хормоните
Трибестанот ја менува хормоналната рамнотежа и ги намалува хормоните на стрес во телото.
Трибестан (бугарски Tribulus Terrestris) за олеснување на симптомите на менопаузата
Олеснување на симптомите на менопауза
Трибестанот има поволен ефект врз вазомоторните манифестации за време на природна и пост-кастрациона менопауза.
Tribestan (бугарски Tribulus Terrestris) за одржување на тежината
Одржување на тежината
Трибестан помага да се одржи здрава тежина со зголемување на производството на енергија за да согорите повеќе калории.
Трибестан (бугарски Tribulus Terrestris) ја зголемува мускулната маса
Ја зголемува мускулната маса
Трибестан ја подобрува мускулната сила, раст, издржливост и моќ на природен начин.
Трибестан (бугарски Tribulus Terrestris) го зголемува задоволството
Го зголемува задоволството
Трибестанот е засилувач на тестостерон кој ги релаксира мускулите и го зголемува протокот на крв во гениталиите и кај мажите и кај жените.
Трибестан (бугарски Tribulus Terrestris) се бори против дијабетес
Се бори со дијабетес
Трибестан значително ја намалува гликозата во крвта, вкупниот холестерол и ЛДЛ холестеролот.
Трибестан (бугарски Tribulus Terrestris) го намалува црвенилото и појавата на кожата
Го намалува црвенилото и појавата на кожата
Трибестанот е одличен лек за воспаленија, црвенило на кожата, акни и цистични изливи.

УПОТРЕБА И СОСТОЈКИ

Земете Tribestan како што е опишано во ова упатство. Ако не сте сигурни, разговарајте со вашиот лекар или фармацевт. Таблетите се земаат орално после оброк.

Дозирање за намалено либидо, импотенција и неплодност

Кај мажите

За мажи со намалено либидо, импотенција и неплодност, се препорачува доза од 1-2 таблети 3 пати на ден.

Времетраење на третманот: најмалку 90 дена. Текот на третманот може да се повтори додека не се добие задоволителен терапевтски ефект.

Кај жените

Кај жени со ендокрина стерилитет, се препорачува доза од 1-2 таблети 3 пати на ден, аплицирани од 1 до 12 ден од менструалниот циклус. Овој курс може периодично да се повторува до бременоста.

Кај нарушувања на липидниот метаболизам (дислипопротеинемија)

Земете 2 таблети 3 пати на ден.

Времетраење на третманот: најмалку 90 дена.

Синдром на менопауза и пост-кастрација кај жени

Земете 1-2 таблети 3 пати на ден за 60-90 дена. Откако ќе се подобри состојбата, постепено преминете на доза на одржување – 2 таблети дневно во тек на 1-2 години.

Ако земете повеќе од износот Tribestan

До денес, не се забележани случаи на предозирање со Tribestan. Ако земете повеќе од производот, консултирајте се со доктор. Доколку е потребно, се врши гастрична лаважа и се дава симптоматски третман.

Ако заборавите да го земете Tribestan

Не земајте двојна доза за да ја надоместите заборавената доза.

Ако имате дополнителни прашања за употребата на овој производ, прашајте го вашиот лекар или фармацевт.

Трибестанско истражување (бугарски Tribulus Terrestris)

Состојки

 

  • Активна состојка: е сув екстракт од забите на растението баба (Tributes terrestris herba extractum siccum (35-45: 1)) 250 mg (содржина на фуростанол сапонини не помала од 112.5 mg).
  • Останатите состојки се: микрокристална целулоза; колоиден силициум диоксид, безводен; повидон К25; кросповидон, магнезиум стеарат; талк.
  • Состав на филмската обвивка: излупете ја кафената боја.
Трибестан е додаток преку шалтер, а не лек